Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest różnica między prasowaczem EM-101 a EM-202?

Z pewnością zastanawiasz się, z czego wynika różnica w cenie. Chodzi o grzałkę, regulację mocy pary wodnej oraz pojemność zbiornika.

Sprawdź szczegóły:

GRZAŁKA

Żelazko parowe EM-101 zostało wyposażone w grzałkę aluminiową, natomiast model EM-202 w miedzianą, która charakteryzuje się lepszymi parametrami technicznymi, dzięki czemu jest bardziej wytrzymała przy częstym korzystaniu z urządzenia.

REGULACJA

W modelu EM-101 moc pary wodnej reguluje się za pomocą włączników dwóch trybów – standardowego (mniejszy wyrzut pary) oraz intensywnego (większy wyrzut pary).

Żelazko parowe EM-202 posiada natomiast pokrętło regulacji mocy pary od 1000 do 1750 Wat, dzięki czemu możesz elastycznie dostosowywać pracę urządzenia do swoich potrzeb.

ZBIORNIK

Zbiornik w modelu EM-101 ma 2,8 l pojemności natomiast modelu EM-202 aż 3 l.

Wszystkie dodatkowe elementy w obydwu urządzeniach są takie same.

Jaka jest różnica między prasowaczem J01 a EM-101?

Różnice wynikają przede wszystkim z pojemności zbiornika, wydajności pracy, metodzie regulacji pary wodnej oraz konstrukcji grzałki.

Sprawdź szczegóły:

POJEMNOŚĆ I WYDAJNOŚĆ

Pojemność modelu J01 to 1,3 l, natomiast prasowacza parowego EM-101 jest ponad dwukrotnie większa: 2,8 l.  Co to oznacza?

Po napełnieniu zbiornika J01 urządzenie pracuje około 40 minut, natomiast napełnienie żelazka parowego  EM-101 umożliwia 1,5 godziny ciągłego prasowania.

REGULACJA

W obydwu modelach regulacja mocy pary wodnej jest wygodna i funkcjonalna dwustopniowa regulacja – w modelu J01 jest to pokrętło skokowe, natomiast EM-101 posiada dwa włączniki znajdujące się z tyłu urządzenia.

GRZAŁKA

Obydwa modele zostały wyposażone w aluminiową grzałkę, jednak konstrukcja wykorzystana w prasowaczu parowym EM-101 jest wytrzymalsza.

Jakiej wody używać do prasowacza parowego?

Zalecamy, aby zbiorniki prasowaczy parowych SteaMaster napełniać wodą destylowaną lub demineralizowaną. Przestrzeganie tej zasady zapewnia wysoką kulturę pracy urządzeń oraz prawidłową eksploatację.

UWAGA

Stosowanie wody z kranu powoduje zakamienienie urządzenia, czego konsekwencją są awarię, które nie są objęte gwarancją.

Ile trwa gwarancja na żelazka parowe SteaMaster?

  • Prasowacze parowe marki SteaMaster obejmuje dwuletnia gwarancja jakości na sprawne działanie sprzętu (wyjątkiem jest zakup urządzenia na firmę (FAKTURA VAT) - obowiązuje 12-miesięczna gwarancja).
  • W ramach naszej oferty zapewniamy profesjonalny serwis pogwarancyjny – niezależnie od czasu, który minął od momentu zakupu prasowacza możesz liczyć na nasze wsparcie i pomoc.
  • Gwarancja nie obejmuje m.in. uszkodzeń mechanicznych, zakamienienia urządzenia, czy zakupu akcesoriów dodatkowych.

Jak prasować żelazkiem parowym?

Prasowanie żelazkiem parowym SteaMaster jest bardzo proste:

  • Dotknij bezpośrednią materiał dyszą, a drugą ręką naciągnij prasowaną tkaninę – pamiętaj, że dobrze sprawdza się także prasowanie od wewnętrznej strony ubrania.
  • Podczas prasowania ubrań nie stosuj końcówki ze szczotką – bez niej odzież prasuje się o wiele efektywnie. (Końcówka ta jest przeznaczona do prasowania i odświeżania mebli tapicerowanych, zabawek oraz grubych ubrań z długim włosiem).

Czy można zwrócić zakupiony prasowacz parowy?

Odstąpienie od umowy może nastąpić w terminie 14 dni od daty otrzymania prasowacza.

Polecamy przetestować sprzęt natychmiast po otrzymaniu przesyłki, aby sprawdzić jego możliwości.

W przypadku zwrotu należy skontaktować się z naszą firmą, odesłać na swój koszt prasowacz w stanie niezmienionym z gwarancją i dowodem zakupu oraz danymi do przelewu zwrotnego na adres:

JERP GROUP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Porażyn 51
64-330 Opalenica

 

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie lub chcesz dowiedzieć się więcej, serdecznie zachęcamy do kontaktu.